Nogaršo Latviju Zemgalē 22. jūlijā “Nākotnes parkā”!

Pievienošanas datums: 07/07/2023

Sestdien, 22. jūlijā, no plkst. 11.00 līdz 17.00 mūsu novadā norisināsies “Novada Garša” reģionālais Zemgales pasākums. Šogad tas notiks Glūdas pagastā – piedzīvojumu un iedvesmas vietā “Nākotnes parks”. Apmeklētājiem būs iespēja iepazīt 25 vietējos ražotājus, piedalīties aizraujošās meistarklasēs, apskatīt senlietu kolekciju un lidaparātus, baudīt muzikālus priekšnesumus, vērot, kā debesīs paceļas helikopters un varbūt pat doties lidojumā ar to! Ieeja pasākumā bez maksas.

Visas dienas garumā apmeklētāji pasākumā varēs baudīt tradicionālas Zemgales garšas, kā arī atklāt jaunus un inovatīvus vietējo ražotāju produktus. Čipsi ar kaņepju olbaltumvielām, sausais saldējums, tīrgraudu maize, svaigā pasta ar dārzeņiem, jāņogu konfektes, dabīgas ledus tējas – tie ir tikai daži no produktiem, kurus piedāvās pašmāju ražotāji.

Pasākuma laikā notiks arī aizraujošas meistarklases! “MILZU!” iepazīstinās ar vegāno produktu pielietojumu, “SIM maize” atklās netradicionālas un krāsainas maizes tapšanu, savukārt piemājas saimniecība “Kalnapočas” rādīs, kā vasaras deserta vieglumā pārtaps vasaras avenes.

Ikviens būs aicināts klausīties arī diskusiju: “Inovācijas pārtikas ražošanā – visiem vai tikai izredzētajiem?”.

Tajā maza pārtikas ražotāja pieredzē un savā ceļā uz inovatīvu produktu, sadarbībā ar LIAA, dalīsies gardās dārzeņu pastas “Color Pasta” saimnieks Arno Polītis. Savukārt Jaunpils piena vadītājs Jānis Bērtulsons centīsies ieskicēt, ko inovatīvu var radīt piena pārstrādē un – vai tas vispār nepieciešams tik klasiskam produktam? Savukārt aizrautīgā kooperatīva “Latvijas liellops” vadītāja Alma Bērziņa analizēs dažādo akciju – “Neapēd zemeslodi” un “Izglāb dabisko pļavu” – ietekmi uz gaļas liellopu nozares pastāvēšanu un inovatīvu produktu tapšanu. Diskusijas noslēgumā, uzņēmuma “MILZU!” idejas autors Enno Ence dalīsies ar katram ražotājam pielietojamiem elementiem, kas nepieciešami ilgstpējīgas konkurētspējas radīšanai un to, kādas ir atšķirības starp trendu un paradumu maiņu.

Ar muzikāliem priekšnesumiem priecēs Ieva Sutugova, grupas “Laime pilnīga” solists Ervīns Ramiņš un aktieris un mūziķis, koklētājs Dzintars Lipors, bet ar deju priekšnesumu uzstāsies Luīze Neila.

Katrai vietai ir savs stāsts, tāpēc, viesojoties “Nākotnes parkā” noteikti ir jāizmanto arī iespēja iepazīt šīs vietas stāstu. Apmeklētāji varēs apskatīt parkā esošos lidaparātus un vienā no tiem pat iekāpt, izstaigāt seno lietu krātuvi ar dažādām vintidža lietām, aplūkot retro motokolekciju, kā arī iekāpt senā ugunsdzēsēju auto. Patiks kā lieliem, ta maziem!

Lidojums ar helikopteru!

Savukārt dienas noslēgumā apmeklētājiem būs iespēja vērot helikoptera pacelšanos. Un ne tikai! Vienam no apmeklētājiem būs ekskluzīva iespēja jau tajā pašā dienā doties lidojumā ar to un baudīt skaistos Zemgales plašumus no augšas. Atnāc uz pasākumu, piereģistrējies, baudi dienu lieliskā atmosfērā un pasākuma noslēgumā, iespējams, jau lidosi ar helikopteru!

Norises vieta: “Nākotnes parka” ābeļdārzs

Norises laiks: 22. jūlijs, 11.00 – 17.00

Ieeja pasākumā un “Nākotnes parka” seno lietu krātuvē – bez maksas.

“Nogaršo Latviju Zemgalē” programma zemāk.

Lai iedrošinātu patērētāju aizvien vairāk izvēlēties vietējo mazo ražotāju produkciju, jau piekto gadu Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) interesantās Latvijas vietās rīko izzinošus, sirsnīgus un gardus “Novada Garša” reģionālos pasākumus.

Seko “Novada Garša” aktivitātēm:
Facebook: www.facebook.com/NovadaGarsa
Instagram: www.instagram.com/novadagarsa/

Papildus informācijai, rakstiet uz info@novadagarsa.lv.