Helikopteru lidlauks “Future Wings”

Senākais no cilvēka sapņiem ir bijis lidot. Un augstākās aviācijas tehnoloģijas ļauj šo sapni īstenot. Salīdzinājumā ar lidmašīnām helikopteri spēj pacelties un piezemēties pilnībā vertikāli un lidot ne tikai uz priekšu, bet veikt manevrus arī atpakaļ un uz sāniem. Vai arī tev elpa aizraujas, redzot helikopteru?

“Nākotnes parkā” ir helikopteru lidlauks “Future Wings”, kur piezemējas lidaparāti no Baltijas un pat visas pasaules. Līdzās atrodas arī viens no retajiem helikopteru apkopes centriem Latvijā un tajā strādā augsti kvalificēti mehāniķi, kuri rūpējas par drošiem lidojumiem.

Šeit bieži paceļas un nolaižas helikopteri, tāpēc, iespējams, arī tu varēsi baudīt šo skatu “Nākotnes parka” apmeklējuma laikā!

Ēka, kurā atrodas helikopteri, nes līdzi interesantu stāstu. Padomju laikos progresīvais kolhozs “Nākotne” to uzbūvēja kā siena šķūni. Tā kā saimniecībā centās realizēt modernas un pat futūristiskas idejas, tad arī šajā ēkā ir atrodams tam laikam unikāls inženiertehniskais risinājums – 24 metrus garas līmētas koka sijas. Tās pēc inženiera Ivara Lakša aprēķiniem speciāli izgatavoja rūpnīcā “Agrokoks” un jau gatavā veidā ar traktoriem atveda uz “Nākotni”.