Bērnības atmiņas vieniem, jaunatklāsme citiem!

Pievienošanas datums: 20/04/2021

Retro motokolekciju veido vairāk nekā 40 vintidža tehnikas vienības – mopēdi, motocikli, minimokiki un velosipēdi – no tiem laikiem, kad zāle bija zaļāka un kad mopēds, tautā saukts arī par plirkšķi, bija teju katra puikas sapnis. Aicinām aplūkot retro mopēdus, motociklus un velosipēdus, lai priecētu acis un sildītu sirdi vai vienkārši pakavētos jaukās atmiņās!

Kolekcijā ir apskatāmi gandrīz visi Rīgas motorūpnīcas “Sarkanā zvaigzne” sērijveida braucamie.  Tostarp ir gan “Rīga 1”, kuru pēc veiksmīgiem testa braucieniem sērijveidā sāka ražot 1961. gadā, un motovelosipēds “Gauja”, gan pieprasītie modeļi “Rīga 13”, “Rīga-16” un “Rīga-22″. Kolekcijā ir apskatāmi arī pēdējie modeļi, kurus ražoja līdz pat rūpnīcas slēgšanai 1998. gadā, – tolaik tik stilīgie un jaudīgie minimokiki “Stella” un “Delta”.

Līdzās Latvijā ražotajiem mopēdu modeļiem ir apskatāmi arī ekskluzīvie, reti sastopamie čehu mopēdi “Jawa 551 Sport 50cc”, “Jawa Stadion S22” un “Jawa 555”, pirmie padomju apvidus motocikli “TULA” un vintidža velosipēdi, tostarp arī “Erenpreiss” motovelosipēds un pastnieku iecienītais 30. gados ražotais “Latvello” divritenis. Visi eksponāti ir oriģināli!